top of page

Půjčky I: Sledujte pozorně výši úroků, které banky uvádějí

18.9.12 | Martin Kirschner

 

Kolik činí skutečné úroky v bankách a kolik zaplatíme na poplatcích? (calculatepaydayloans.com)

Podle mého názoru si většina lidí myslí, že půjčky v bankách mají nízké úroky a jsou méně rizikové. Může se vám stát, že kvůli nepozornosti realizujete půjčku s pocitem výhodného obchodu, ale při přepočítání výsledné částky půjčka vyjde několikanásobně dražší.

Půjčky II: Nebankovní společnosti

29. 9. 2012 | Martin Kirschner

Chcete si vzít úvěr, ale banka vám nepůjčí, protože nemáte dostatečný příjem nebo protože už někde máte dluh? V tom případě vás napadne půjčit si u nějaké nebankovní společnosti. Rozhodně to ale nemusí znamenat vyřešení vašeho problému

Půjčky III: SMS půjčky

 

Martin Kirschner | 30. 9. 2012

Jmenujme alespoň dvě největší společnosti, které se těmito půjčkami v ČR zabývají.  Je to společnost Ferratum a Via SMS. Samozřejmě je na našem trhu s těmito půjčkami více společností, ale tyto jsou největší.

Úvaha: Mohou vést úroky ekonomiku do krize?

Martin Kirschner a Milan Kajínek | 6. 11. 2012

Případy, kdy si důchodci během celého života postupně naspořili okolo 100 tisíc korun a v dnešní době zjistili, že se jedná o poměrně nevýznamnou částku peněz, jsou reálné a příklady v praxi můžeme nalézt všude.

Mají peníze nějakou hodnotu?

Martin Kirschner / 29.10.2012

V dnešní kapitalisticky založené společnosti si lze jen těžko představit, že by se nějakým způsobem dalo žít bez peněz. Zamysleli jste se však někdy nad tím, jestli tento směnný prostředek má skutečně nějakou hodnotu?

Co to jsou peníze a k čemu v minulosti sloužily?

Úvaha: Ekonomický růst založený na lidských hodnotách

Martin Kirschner / 16.4.2013

V současné době dospěla ekonomická krize do obřích rozměrů. Politici všech zemí EU a ve světě se snaží najít řešení, jak se vypořádat s dluhovou krizí. Nedávno obletěla svět zpráva, že Kypr zdaní vklady klientů bank nad 100 tisíc eur.

 

Island poslal bankéře do vězení. Odmítl platit dluhy bank, vyhlásil bankrot a ukončil dluhovou krizi

Martin Kirschner / 14.3.2013

Stát v tichosti zbankrotoval, aniž by o tom psala média. Situace na Islandu byla pozorována politiky, jako je Merkelová, Sarkozy, Cameron, Zapatero, Berlusconi a další.

Existují spekulace o tom, že tato situace byla vyhodnocena jako nebezpečná pro jejich už tak finančně vratký systém. Bojkot informací o Islandu byl údajně striktně dodržován tisíci novináři v rámci veškerého korporátního tisku, rozhlasu a televize.

Please reload

bottom of page